איתי קנר, כבר בשנת 2008 זיהה את הוואקום שבו חיילים בודדים עם שחרורם הופכים להיות "אזרחים בודדים". מזיהוי הוואקום, הוא יצר חזון, והפך אותו למציאות ! בכל זמן נתון משרתים בצה"ל כ-6,000 חיילים בודדים שהחליטו להתגייס למרות הקשיים הנלווים לכך.לאחר שירות צבאי מלא, משתחררים מדי שנה לאזרחות כ-2,000 חיילים בודדים, שהופכים עם שחרורם ל"אזרחים בודדים". הייתה להם את האפשרות לוותר, אבל אזרחים צעירים אלו החליטו לתרום למדינה ולשרת בצבא שלה. עכשיו כשהם סיימו את תרומתם, הם נותרים לבד. העמותה רוצה לשנות זאת.

עמותת מנטור לחיים (ע"ר) הוקמה מתוך הרצון לאפשר גם לחיילים הבודדים המשוחררים, לקבל הזדמנות שווה להשתלב בחברה הישראלית. הדרך של העמותה לוודא שהזדמנות זו ניתנת היא באמצעות הפעלת מערך חונכים בוגרים המכונים"מנטורים", המלווים את החיילים הבודדים המשוחררים בתחילת דרכם באזרחות. באמצעות תקשורת אישית וקרובה הם מסייעים לחיילים הבודדים המשוחררים לטפל בהתלבטויות שונות ולקבל החלטות במישור הפרטי והמקצועי.

עד כה הצליחה העמותה "לשדך" מאות זוגות של מנטורים ומשוחררים בודדים.  ב 2014 הוציא איתי משלחת של חיילים בודדים משוחררים לטיפוס אל פסגת האלברוס. יחד עם הטיפוס חברי המשלחת עברו תהליך משמעותי של "פיתוח תחושת מסוגלות וטיפוח מצוינות". בעזרת כלים אלה הם יכולים להתמודד טוב יותר עם אתגרי החיים ולהשיג תוצאות יוצאות דופן.

ניתן להתחבר לעמותת מנטור לחיים גם בעמוד שלנו בפייסבוק – עמותת מנטור לחיים או לאתר של עמותת מנטור לחיים!